פעילות גיבוש צוות מורים

 

מוסדות לימוד, בדומה לארגונים שונים במגזר הפרטי והציבורי, מהווים מקומות עבודה הפועלים על פי חוקי הנעה דומים. כאשר צוות מגובש נפגש מדי יום במקום העבודה, נוצרת קבוצה חברתית, סינרגיה, אווירה טובה והמוטיבציה להצלחה גוברת. במיוחד במקום כמו בית ספר, מכללה או אוניברסיטה, ככל שצוות מורים מגובש ומשתף פעולה הוא זה שמעביר את החומר הנלמד – כך גם התלמידים משגשגים ומצליחים. וזוהי השפעתה של התרבות הארגונית במקום העבודה, אשר כל כך חשובה להצלחתו. לכן, אנו שמחים להיות חלק משמעותי בתהליך שיעבור הצוות החינוכי שלכם ולסייע להתפתחותכם באמצעות פעילויות גיבוש צוות מורים מותאמות אישית.

מדוע מאתגר יותר לגבש צוות במוסד חינוכי מאשר בארגונים בתחומים אחרים?

אינסייד אאוטסייד מאמינה בכוח העצום שיש להדרכה ואימון והשפעתם על הגורמים השונים בארגון באופן כזה שהשינוי הפנימי מתבטא כלפי חוץ, הן כאינדיבידואלים והן כקבוצה מגובשת. גיבוש צוות מורים נמצא מאתגר יותר מאשר גיבוש צוות עובדים בארגונים אחרים, משום שבכיתה המורה נמצא לבדו מרבית היום מול התלמידים כאשר את קבוצת השווים לו הוא פוגש בדרך כלל בהדרכות, או במפגשים קצרים בהפסקות שלא כמו במקומות אחרים בהם מתאפשר לצוות לעבוד יחד גם במהלך היום.

איך אנו עושים זאת?

בפעילויות ההדרכה השונות, העובדים הופכים להיות חלק מקבוצה סינרגטית המציבה לעצמה יעדים ועובדת על הקניית ערכים ומטרות משותפות. כך, לצד ההצלחה האישית של כל מורה כחלק מצוות מגובש, אותו מורה גם הופך להיות לויאלי יותר למטרות החינוכיות של בית הספר ורואה את הקשר הבלתי ניתק בין ההתפתחות האישית שלו להתפתחות של המוסד בו עובד. בכל פעילות גיבוש צוות מורים אנו בוחנים בשיתוף פעולה עם הצוות את היעדים האישיים והקבוצתיים אליהם שואפים להגיע ומלווים אותו עד להגעת אותם היעדים שהציב.

גיבוש צוות מורים בפעילויות חוץ

לצד ימי הגיבוש שאנו מקיימים בבית הספר או במקום מיועד, אנו מציעים ימי גיבוש הכוללים הפעלות ODT ופעילויות חוץ ובדומה לדרך בה המורים יוצרים כיתה מגובשת במהלך עבודתם, כך גם צוות המורים עובר תהליך בו מתגבש ליחידה אחת. כאשר אנו יוצאים לתהליך העצמה וגיבוש בשטח, נחשפים היתרונות והחוזקות של כל אחר מחברי הצוות כאינדיבידואל ומתגלה דרך בה כל גורם יכול לסייע למשימות בשיתוף פעולה וכך הופך למשמעותי בצוות ולהצלחתו. בסופו של יום, מורה מאושר יותר יעתיק תחושה זו גם לתלמידיו ויתרום ליצירת סביבה חינוכית מפרה ותומכת.

לקבלת מידע נוסף על פעילויות גיבוש למורים בסיוע הצוות של אינסייד אאוטסייד פנו אלינו בטלפון- 052-8344100

לתיאום ייעוץ, סדנאות, והרצאות בארגונכם צרו קשר כבר עכשיו

052-8434100

info@insideoutside.co.il

שיתוף

מאמרים נוספים שיכולים לעניין אותך

השיגו את המיטב מהעסק