פעילויות גיבוש צוות

 

פעילויות גיבוש צוות – שאלות ותשובות

 

אם תקלידו בגוגל את הביטוי פעילויות גיבוש צוות בוודאי תקבלו הרבה מאוד תוצאות.

אכן, בשוק המקומי ישנם גופים רבים המציעים עבור גיבוש צוות פעילויות מגוונות, הנבדלות זו מזו במטרותיהן, בתכניהן, באופיין, באנשים המנחים אותן, בהתאמה לעובדים ולצוותים מסוימים, בהיותן מתקיימות בדלתיים סגורות או בחוץ בחיק הטבע, וכדומה. אין פלא איפה, שלעיתים קרובות יש בלבול לגבי פעילות גיבוש צוות שבאמת מתאימה לצרכי הארגון והצוות המסוים. על מנת לעשות סדר בנושא אנו מביאים בפניכם כמה שאלות נפוצות ותשובות אשר יספקו מידע בסיסי.

 

מהי פעילות ODT?

 

פעילות Outdoor Training משמעה המילולי בפשטות "אימון בחוץ". חשוב להדגיש כי לא כל פעילויות הגיבוש לעובדים הן ODT וגם אינן חייבות להיות כאלו. הכוונה היא, בדרך כלל, לפעילות אתגרית ברמות קושי שונות. המתקיימת בטבע או בבתי מלון או מרכזי כנסים ברחבי הארץ. זאת בהתאם לסוג המשתתפים ולמטרות הארגון. אם כך, ניתן להבין כי פעילות ODT היא כזו שנערכת מחוץ למקום העבודה הרגיל, בסביבה המאפשרת חוויה ואווירה שונות, תקשורת וביטוי בדרכים שונות וכדומה. בנוסף, זוהי פעילות המערבת למידה ואף יותר מכך התנסות חווייתית המאפשרת הזדמנות להשגת שינוי מהותי בדפוסי החשיבה וההתנהלות האוטומטיים הרגילים.

 

על אילו נושאים ניתן לעבוד?

 

פעילות גיבוש צוות יכולה לעסוק בקשת רחבה של נושאים, יש להגדיר מראש את התכנים המרכזיים שבהם נרצה להתמקד ולהשיג. כך למשל, הנושאים יכולים להיות חיזוק הגיבוש, שיתוף הפעולה, התקשורת ועבודת הצוות בארגון בכללותו, במחלקה או בצוותים ספציפיים. כמו כן, המטרות יכולות להיות פיתוח מנהיגות ומובילות, פיתוח חזון אישי וארגוני, יצירתיות וחשיבה חדשנית, התמודדות עם לחץ או שינויים וכדומה. בתוך כך, במרבית המקרים נרצה לעבוד כמובן על נושא ההיכרות, ההנאה והגיבוש, בד בבד עם פריקת אנרגיה ומילוי מצברים, היכרות מעמיקה וישירה יותר בין חברי הצוות, וחתירה לעבודה סינרגטית והרמונית.

 

באילו הפעלות מדובר?

 

אנו מציעים עבור גיבוש צוות פעילויות רבות, חלקן מן המוכן כפי שתוכלו להתרשם באתר ואילו אחרות ניתנות להתאמה ולבנייה במדויק לפי צרכיכם. על קצה המזלג, מדובר למשל בפעילויות כמו כתב חידה, חפש את המטמון, קארטינג, טרמפולינות, מסע אישי וקבוצתי, תעודת זהות מקצועית, תזמורת כעבודת צוות ועוד.

 

רוצים לקבל מידע נוסף על פעילויות גיבוש צוות של חברת אינסייד אאוטסייד? מעוניינים להיפגש עימנו ולבנות סדנא ייעודית עבורכם? אם כן, פנו אלינו בטלפון 052-8434100 ואנו נשמח לענות על כל שאלה והתלבטות ולספק הכוונה מקצועית בנושא.

 

לתיאום ייעוץ, סדנאות, והרצאות בארגונכם צרו קשר כבר עכשיו

052-8434100

info@insideoutside.co.il

שיתוף

מאמרים נוספים שיכולים לעניין אותך

השיגו את המיטב מהעסק