סדנאות גיבוש עובדים

מידע על סדנאות גיבוש לעובדים

 

לאורך העשורים האחרונים הלכה והתחזקה המגמה של השקעה בהון האנושי בארגונים, לאור ההבנה כי אנשים – עובדים ומנהלים כאחד – הם המשאב החשוב ביותר העומד לרשות הארגון. כמובן שאת המשאב הזה יש לטפח החל ברמת הפרט ועד לרמת הצוות והמחלקה, לרבות חיזוק הלכידות הקבוצתית והקשרים, היכולת לעבוד בשיתוף פעולה באופן אפקטיבי ופרודוקטיבי, היכולת לתקשר בצורה מועילה ומקרבת, וכן הלאה.

 

כמו כן, שביעות הרצון של העובד מוכיחה את עצמה שוב ושוב במחקרים כגורם ראשון במעלה, המשפיעה באופן מהותי על הארגון והצלחתו. אכן, ככל שעובדים חשים יותר מרוצים במקום התעסוקה כך רמת הפריון של הארגון בכללותו עולה, כאשר שביעות הרצון תלויה במאפיינים רבים כגון הקשרים הבינאישיים, ערכי הארגון, תגמול ומתן מוטיבציה, היחס הכללי וכדומה.

 

סדנאות גיבוש לעובדים נועדו לתת מענה לחלק נכבד מהמטרות האלו. מדובר בהפעלות העשויות להיערך במקום חיצוני או בחלל סגור (בהתאם למטרות, למאפייני הפעילות, למזג האוויר וכדומה), המשותף להן הוא יציאה מהסביבה המוכרת של מקום העבודה. סדנאות גיבוש עובדים נועדו הן לקבוצת עובדים ולצוותים והן למנהלים וצוותי מנהלים, והן משלבות מספר אלמנטים בסיסיים. בין השאר, הנאה ומשחק, כמובן עם רמה מסוימת של אתגר. זאת מאחר שהמשחק מוציא את המשתתפים מתחום שיש בו לחץ וביקורת והשלכות מציאותיות, אל מרחב יותר מאפשר. כלומר, מרחב שאפשר להרגיש בו יותר משוחררים ואותנטיים, יותר מחוברים אל עצמנו, יותר יצירתיים ויותר חופשיים להביא החוצה את מה שבפנים.

 

בתוך כך, המשחקים וההפעלות מערבים תמיד רמה מסוימת של אתגר, בין אם המוקד מושם על שיתוף פעולה, קבלת החלטות, הובלה ומנהיגות, תקשורת טובה, הקשבה והכלה, אסרטיביות וכן הלאה. מצד אחד, מדובר באתגר פתיר המוציא את האנשים מאזור הנוחות שלהם, ולתת להם הזדמנות לחשיבה אחרת ולהתנהלות אחרת מהדפוסים הרגילים.

 

עוד היבט משמעותי של סדנאות גיבוש עובדים הוא כמובן הפקת הלקחים. כלומר, המשתתפים לא רק יוצאים לפעילות המשלבת בין אתגר והנאה, אלא גם צריכים ללמוד מההתנסות האישית והקבוצתית שלהם. על כן, ישנה חשיבות גדולה גם ליכולותיו וניסיונו של המנחה, המסייע לפרטים ולקבוצה להתבונן על הפעילות שהתבצעה, לחקור את חוויותיהם והרגשותיהם, להגיע לתובנות חדשות, לראות דפוסים קיימים ולבחון אלטרנטיבות, להרגיש בנוח עם התפקיד המוטל עליהם במשימה, לפי המטרות של סדנת גיבוש לעובדים.

 

יש לציין כי בתחום זה של סדנאות גיבוש צוות עובדים רווח המונח של ODT – outdoor training. אכן, משמו של המונח ניתן להבין כי מדובר בפעילויות המתרחשות מחוץ לסביבת העבודה המוכרת, שיכולה להיות למשל בחיק הטבע או באתרים אחרים. הדגש בפעילויות כאלו הוא על ההתנסות החווייתית שמעודדת למידה, באמצעות הפקת הלקחים וקבלת המשוב מהמנחה וממשתתפים אחרים. למעשה, אין גבול למגוון סדנאות ופעילויות ה- ODT המוצעות כיום, החל בניווט בשטח ועד לכתבי חידה, כאשר את אופי הפעילות יש להתאים במדויק ליעדים, לצרכים ולמאפיינים של כל ארגון.

 

רוצים לקבל מידע על סדנת גיבוש לעובדים של חברת אינסייד אאוטסייד? מעוניינים להיפגש עימנו ולבנות סדנה ייעודית עבורכם? אם כן, פנו אלינו בטלפון 052-8434100 ואנו נשמח לענות על כל שאלה והתלבטות ולספק הכוונה מקצועית בנושא.

לתיאום ייעוץ, סדנאות, והרצאות בארגונכם צרו קשר כבר עכשיו

052-8434100

info@insideoutside.co.il

שיתוף

מאמרים נוספים שיכולים לעניין אותך

השיגו את המיטב מהעסק