התמודדות עם שחיקה ולחץ בעבודה

התמודדות עם שחיקה בעבודה

 

לחץ ושחיקה בעבודה הינם מצבים שכיחים למדי במשק המקומי והבינלאומי, אשר הגורמים להם והשלכותיהם נחקרים מזה שנים. אין ספק כי בעידן זה בו התקשורת הופכת לפחות אישית, שעות העבודה מתרבות, והביטחון התעסוקתי קטן – לחץ ושחיקה נעשים יותר ויותר נפוצים. בהתאם, מושקעים משאבים רבים להתמודדות עם הנושא בקרב ארגונים וחברות, ובהחלט ניתן להביא לתוצאות משביעות רצון בתחום.

 

סדנה להתמודדות עם לחץ ושחיקה

 

לחץ ושחיקה בעבודה הם מצבים, או ליתר דיוק תהליכים מתמשכים, הקשורים לגורמים פסיכולוגיים-פנימיים וגורמים חיצוניים-ארגוניים כאחד. כדי להתמודד בצורה נכונה ויעילה עם הנושא יש להבין במה בדיוק מדובר ומה ניתן לעשות. בדיוק לשם כך אנו מציעים סדנת התמודדות עם לחץ ושחיקה בעבודה המיועדת לעובדים ומנהלים בכל הרמות, ויכולה להתפרש על פני חצי יום ועד ארבעה ימים. את תכני הסדנה אנחנו נתאים לצרכי הארגון, לתרבות הארגונית, ליעדיו ומטרותיו מהסדנה, לאור פגישה עם האמונים על התחום בארגון.

 

מטרתה של הסדנה היא לאפשר למשתתפים לזהות ולהגדיר את המצב בו הם מצויים, וכן להבין מהם הגורמים שיצרו בהדרגה את המצב הזה. בנוסף, המטרה היא שהמשתתפים ילמדו שביכולתם לחיות ללא לחץ פנימי, גם אם בחוץ העניינים סוערים, ולהקנות להם ארגז כלים המסייע לשחרור לחצים ומתחים במסגרת העבודה. בין היתר, נושאי הסדנה כוללים זיהוי, הבחנה והגדרה של לחץ ושחיקה, היכרות עם הגורמים והמקורות ללחצים בעבודה וכיצד ניתן להתמודד עימם. בנוסף, הסדנא מסייעת להבחין בין מקורות ארגוניים לאישיותיים המייצרים תחושת לחץ, ומפגישה את המשתתפים עם יצירתיות, אסרטיביות, יצירת רוגע פנימי וכלים נוספים המסייעים להתמודדות עם שחיקה ולחץ. במהלך הסדנה ייערכו תרגילים והפעלות, הפוגות ומנוחות –בהקשר של שחרור לחצים.

 

למי הסדנא מתאימה?

 

יש להבין כי התמודדות עם שחיקה ולחץ בעבודה אינם מנת חלקה של אוכלוסיית עובדים ספציפית. למעשה, מצבים אלו מתקיימים בכל הדרגים, החל מן העובדים הזוטרים ועד להנהלה, וללא תלות בתנאי ההעסקה, בגיל העובד וכדומה. אכן, כל אחד מאיתנו יכול לחוות תחושות של תסכול וחוסר אונים, אדישות ותשישות המאפיינות את תהליכי השחיקה, ולכן הסדנא מיועדת לכל העובדים והמנהלים בכל הדרגים, ובכל חברה וארגון ממגזרי המשק – עסקי, ציבורי ומוסדי. העיקרון העומד מאחורי הסדנא, המבוסס על ניסיון והבנה מעמיקה, הוא ששחיקה ולחץ בעבודה אינם גזירת גורל ושבהחלט ניתן לשנות את המצב באמצעות הבנת המקורות וההשלכות שלהם, וקבלת כלים פרקטיים שיעזרו בהתמודדות עימם.

 

רוצים לקבל מידע נוסף על סדנת התמודדות עם שחיקה בעבודה של חברת אינסייד אאוטסייד? מעוניינים להיפגש עימנו ולבנות סדנא ייעודית עבורכם? אם כן, פנו אלינו בטלפון 052-8434100 ואנו נשמח לענות על כל שאלה והתלבטות.

לתיאום ייעוץ, סדנאות, והרצאות בארגונכם צרו קשר כבר עכשיו

052-8434100

info@insideoutside.co.il

שיתוף

מאמרים נוספים שיכולים לעניין אותך

השיגו את המיטב מהעסק