העברת מסר

אחד הדברים המרתקים בנאומים של אישים גדולים בהיסטוריה הוא המסר שהעבירו. מדהים לראות כיצד לאורך השנים, אנשים שונים הצליחו במספר מילים בלבד, להזיז הרים ולהפוך עולמות וכמובן, להגיע להישגים מרשימים. פעמים רבות קורה מצב בו אנחנו לא זוכרים את המילים המדויקות שנאמרו ומצליחים לזכור בעיקר את הרעיון הכללי, ומעבר לזה – לאו דווקא זוכרים את מה שאמרו לנו, אלא כיצד גרמו לנו להרגיש. דבר זה, מעיד על כך שבשביל להעביר את המסר שלנו בצורה נכונה, עלינו לא רק לבחור את המילים הנכונות ואת הסדר שבו נציג את הדברים, עלינו לכוון את עצמנו ואת כל הסיטואציה שאנו נמצאים בה להעברת המסר שלנו בצורה נכונה. פעמים רבות קיבלנו פניות מאנשים רבים שידעו בדיוק מה לומר והרגישו שיש בידיהם בדיוק את הדברים אותם הם רוצים להציג, אך לא משנה כמה ניסו, לא הצליחו להוציא את הקהל שלהם עם ההבנה המזוקקת, של מה שרצו להעניק להם בסיטואציות אלה, אשר קורות לא פעם גם לאנשים הבכירים ביותר, אותם אנשים שהציגו עשרות פרזנטציות מול קהלים שונים, בשפות זרות ותחומים מרתקים ועדיין משהו חסר. ניתן להבין כי המסר אותו אנו רוצים להעביר לא מתחיל ומסתיים ברעיון, אף לא במילים אלא תלוי ברובו בדרך בה נעביר אותו ובטכניקות בהן נשתמש. אחת הטכניקות המוכרות ביותר, היא כמובן גיוס שפת הגוף לטובת המסר אותו אני רוצה להעביר, בין אם זו פרזנטציה שיווקית, סיטואציית מכירה או מפגש פוליטי. משמח לדעת כי כאשר עוסקים בשילוב עולם התוכן עם עולם ההצגה העצמית במטרה להעביר את המסר המדויק לנו, מדובר כמעט במדע, בכישורים ספציפיים אשר  ניתן ללמוד, לחדד ולדייק על ידי  ניתוח הדרך בה ניתן להעביר רעיון אחד, בצורה ברורה ומשכנעת. את העקרונות והכלים המנחים הללו, אנו מלמדים בסדנאות ותהליכי האימון שלנו.

אז מה ההבדל בעצם ביניכם לבין המרצים ומובילי הדעה המשפיעים ביותר בארץ ובעולם?

ובכן, ברמה הבסיסית ניתן לומר שכולנו בעלי גוף ואיברים דומים ועל כן אנו יכולים לבצע את אותן התנועות. רובנו יכולים לאמץ ואף לפתח דרכים חדשות לגייס את שפת הגוף שלנו לטובת המסר אותו נרצה להעביר, אך ההבדל האמיתי קשור לידע שצברו ולניסיון בהעברה איכותית של המסר המבוקש. יש משפט שאומר כי אם ברצונך להיות מומחה בפעולה מסוימת, עליך התאמן לפחות עשרת אלפים שעות (ראה ספר מצוינים). כאשר יהיו בידכם הכלים הללו תוכלו להרצות באותה העוצמה, לרתק את הקהל שמולכם, ויותר חשוב מכך – להעביר את המסר המשמעותי שהוביל אתכם לעמוד מולם.

שילוב של פרקטיקה והבנה של הדרך בה אנו חושבים ופועלים

באינסייד אאוטסייד בנינו שילוב כוחות מיוחד בין פסיכולוגית מנוסה, המכירה את הדרך בה רעיון עובר ומוטמע לבין יועץ ארגוני מומחה בתחומו, בעל ידע רב על הדרך להעביר רעיון ולתת לו חיים. מה הן תנועות הידיים הנכונות בזמן הדיבור? מה המבט שמרתק אנשים? וכמובן – כיצד להעביר את המסר בצורה המשכנעת ביותר. בעבר, תורת הרטוריקה שימשה רבים, בין השאר, להעביר עקרונות מתמטיים, פילוסופיים והיסטוריים בכח המילה בלבד. אותם עקרונות, שנחקרו היטב והשתכללו, מוגשים היום בצורה מחודשת על מנת להעביר מסר חזק וממוקד בפני קהל. כעת, גם אתם יכולים להעביר את המסר שלכם בצורה קלה וחדה יותר וללמוד את הדרך הנכונה לנסח אותו, על מנת שקהל היעד שלכם יבין אתכם בצורה הטובה ביותר.

לקבלת מידע נוסף על סדנאות העוסקות בהעברת מסר חייגו אלינו לטלפון – 052-8434100

לתיאום ייעוץ, סדנאות, והרצאות בארגונכם צרו קשר כבר עכשיו

052-8434100

info@insideoutside.co.il

שיתוף

מאמרים נוספים שיכולים לעניין אותך

השיגו את המיטב מהעסק