איך להתגבר על פחד במה

התמודדות עם פחד במה

עומדים לעלות להרצאה חשובה בקרוב? כזו שתקבע את עתידכם האישי, או את המטרה לשמה אתם פועלים כבר שנים? אבל החשש הזה, העיניים אשר יביטו בכם, והמבטים שתנסו לפענח משתקים אצלכם כל יכולת לחשוב בצורה בהירה ומסודרת על התוכן אותו תרצו להעביר? כנראה שחוויתם את אחד התסמינים או יותר, של פחד במה.

פחד במה הוא תופעה נפוצה, אך באמצעות הדרכה נכונה ניתן להתמודד ולצמצם אותו עד לכדי כמעט היעלמות מוחלטת. עם זאת, קיימות דרכים באמצעות הדרכה נכונה להתמודד עם פחד הקהל. כבר שנים שאנו מלווים מרצים ודוברים, ממגוון עולמות תוכן ומעניין היה לגלות כי בשלב כזה או אחר, פחד הבמה הופיע ללא קשר למקצוע או לתחום מסוים. את ההתמודדות עם פחד במה אנו מציעים לחלק לשני מישורים, כאשר הראשון מבניהם הוא הקניית כלים ו"הרגלים חדשים" להתמודדות בהן פחד במה מופיע וכיצד ניתן להקל ואף להתגבר על התסמינים שלו. המישור השני מבניהם כולל תרגול מעשי ואקטיבי, אשר מאפשר לאותו האדם להתנסות בסימולציות הכוללות סיטואציות במה לתרגול ההתנהגות ושיפורה.

אז מה בעצם קורה לכם?

חשוב לדעת כי במקרה של פחד במה, ההתמודדות תלויה גם בהבנת התהליך, מודעות לעצמינו ולקהל והבחנות קטנות שניתן לזהות. כאשר אנו נמצאים בסיטואציה מלחיצה המנגנון הישרדותי שבגוף, אשר במקור נועד להגן עלינו, נכנס לפעולה ואנו מתפקדים כאילו מתוך אוטומט בלי נשלט. הגוף מתמלא אדרנלין, דפיקות הלב גוברות ואפילו נשימתנו משתנה, מצב זה מבטא לא מעט מהתסמינים הפיזיים אשר קורים כאשר אנו נמצאים במצב של פחד במה.

כיצד ניתן לטפל בפחד זה ולהתגבר עליו?

נחזור לשאלה המקורית – "איך להתגבר על פחד במה?" או כיצד אנו משתמשים במידע שלמדנו על מנת לעלות על במה ולהרצות בקלות? בסדנאות ובתהליכי האימון שאנו מציעים אנו מתרגלים ומיישמים שיטות מגוונות המסייעות לנו לצבור בטחון ובמקום ההסתכלות על סיטואציה זו כמפחידה ומאיימת, לראות בה כחלק מהתמודדות עם פחד במה. כחלק מהתמודדות עם פחד במה, התייחסות והעלאת המודעות לתופעות הפיזיות המתרחשות, יסייעו לנו להגיע לרוגע ובהירות, וכך נוכל לנאום ולהרצות בקלות – גם מול אלפי זוגות עיניים.

היכולת הטבעית שלנו ללמוד ולהשתנות באה לידי ביטוי בכל פעם שאנו לומדים להתמודד עם סיטואציות חדשות. ב"אינסייד אאוטסייד" נוכל לעזור לכם לבצע את השינוי כפי שסייענו לרבים לפניכם.

לקבלת מידע נוסף על התמודדות עם פחד במה פנו לאינסייד אאוטסייד בטל – 052-8434100

לתיאום ייעוץ, סדנאות, והרצאות בארגונכם צרו קשר כבר עכשיו

052-8434100

info@insideoutside.co.il

שיתוף

מאמרים נוספים שיכולים לעניין אותך

השיגו את המיטב מהעסק